Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI936

Алуан түрлі жануарлар


Пән: жаратылыстану 

Сынып: 2

Мектеп: №26 М.Кашкари жом 

Күні:

Мұғалімі: Юлдашова У.Т

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 

Бөлімше: 

2. Тірі табиғат

2.2. Жануарлар 

Сабақ тақырыбы: 

«Алуан түрлі жануарлар» 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме): 

2.2.2.2-жануарлар класының өкілдерін ажырату: жәндіктер, балықтар, қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар, құстар және сүтқоректілер; 

2.1.2.5-құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау; 

Сабақ мақсаттары: 

 

 

Барлық оқушы: жануарлар түрлерін біледі;

Көптеген оқушылар: жануарлар класының: жәндіктер, балықтар, қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар, құстар және сүтқоректілер өкілдерін ажыратады; 

Кейбір оқушылар: жануарлар класының өкілдерін жоспарға сәйкес бақылау жүргізеді, қорытынды жасайды.   

Бағалау критерийлері:

  1. жануарлар класының өкілдерін ажыратады;
  2. ресурстар арқылы жоспарға сәйкес бақылау жүргізеді, қорытынды жасайды.   

Тілдік мақсаттар:

 

 

 

 

 

Оқушылар: бунақденелердің негізгі белгілерін атайды;

Пәндік лексика мен терминалогия

-бунақденелі, балық, қосмекенді, бауырмен жорғааушы, құс, сүтқоректі

Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестерінің сериясы

--жануарлар түрлерін атаңдар

Құндылықтарға баулу:

 

Пәнаралық байланыс:

«Демалыс мәдениеті, мерекелер» ортақ тақырыптары бойынша дүниетану, математика пәндері бойынша  

АКТ қолдану дағдылары: 

Интербелсенді тақта арқылы бейнежазба, планшет, ұялы телефон арқылы интернет желісін қолдану дағдылары.

Бастапқы білім:

Жануарлардың негізгі сипаттамаларын біледі. Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратады. 

Сабақ барысы 

Сабақты жоспарланған кезеңдер

Сабақтағы жоспарлаған іс- әрекеттер

Ресурстар 

Сабақтың басы 

(8 минут)

 

 

 

 

 

Психолгиялық жағымды ахуал тудыру мақсатында: «Жануарлар әлемінде» әуені арқылы әртүрлі жануарлардың іс-әрекетін көрсету. 

Топқа біріктіру: «Пазл» әдісі арқылы топқа біріктіремін. 

1 топ: ұшатын жануарлар

2 топ: жорғалайтын жануарлар

3 топ: сүтпен қоректенетін жануарлар

«Миға шабуыл» әдісі     арқылы өткен тақырыпты тексеру мақсатында және жаңа тақырыпты ашу мақсатында қолданамын.  

-жануарлар түрлерін атаңдар.

- мысал келтіріңдер. 

Бейнежазба «Жануарлар әлемі» әуені 

 

 

 

Жануарлар класының суреттері 

 

 

 

Сабақ ортасы

27 мин

Т. «Ұқсастығын тап!» ойыны. 

1 тапсырма. Әр жануардың жұбын тап және өз жауабыңды түсіндір. 

Бунақденелердің, балықтардың, қосмекенділердің, бауырмен жорғалаушылардың, құстардың және сүтқоректілердің екі түрлі суреттерін беремін

Критерий: -жануарлар класының өкілдерін ажыратады;

Дескритор: 

-әр жануарлардың жұбын табады;

-суреттер арқылы оларды салыстырады, түіндіреді;

-  жануарлар класының өкілдерін ажыратады;

ҚБ: топ бір-бірін «жылы-суық»: жылы, себебі..., суық, себебі... әдісі арқылы бағалайды. Мен мадақтау арқылы ынталандырып, ауызша тиімді кері байланыс беріп отырамын. 

Сергіту сәті: «Балық, құс, аң» ойыны (тақырыпқа қатысты жануарлардың түрлері, жануарларды топқа жіктей біліу туралы оқушылардың білімдерін толықтыру мақсатында) 

Ж. «Көршіңе бұрыл» әдісі 

2 тапсырма. «Зертте» айдары 

Оқушыларға балықтың қабыршағын, қауырсын, мамық, терінің суреттерін немесе заттардың өзін  беріп, олардың ортақ ұқсастығын тапқызамын. Жануарларды топқа бөліп, оларға атау бер және бақылауға қортынды жаса.  

ҚБ: жұп бір-бірін «Мотивация» әдісі «Сен суперсің!» арқылы бағалайды. Мен «Керемет!» мадақтау арқылы ынталандырып, ауызша тиімді кері байланыс беріп отырамын.

Ө. Дәптермен жұмыс: (тақырыпты жетілдіру, бекіту мақсатында)

Бақылау жоспарын құр, қортындысын жаз. 

ҚБ: Ынталандыру мақсатында күлегештермен бағалап, түзету мақсатында тиімді жазбаша кері байланыс беремін. 

Критерий: 

-ресурстар арқылы жоспарға сәйкес бақылау жүргізеді, қорытынды жасайды

Дескритор: 

-берілген ресурстар арқылы олардың ортақ ұқсастықтарын ажыратады;

- жануарларды топқа бөліп, оларға атау береді; 

- бақылауға қортынды жасап, діптерге жазады.  

 

Бунақденелердің, балықтардың, қосмекенділердің, бауырмен жорғалаушылардың, құстардың және сүтқоректілердің екі түрлі суреттері 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балық қабыршағы, 

қауырсын, мамық, терінің суреттері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптер, қалам, күлегештер

зерттейдіСабақ соңы

5 мин

Кері байланыс: «Желпеуіш» әдісі арқылы сабақтың қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында алдым. 

Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі арқылы оқушылар өз-өздерін бағалайды, қай деңгейде тұрғанын біледі. 

Қағаз, қалам 

 

 

Стиккер 

Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қажетті ресурстар арқылы қолдау көрсетемін.Қабілеті жоғары оқушылармен төмен деңгейлі оқушыларды жұптастыру арқылы қолдау көрсетіледі.Топтық  жұмыс барысында көмек қажет ететін топтарға қолдау арқылы саралау жүргізіледі .

Оқушылардың үйренгенін тапсырма дескрипторлары арқылы бағалаймын.

Топтық ,жеке  жұмыс  барысында     бір-бірін дескрипторға сүйеніп бағалайды. Бұл олардың тапсырманы қай деңгейде орындап жатқанына көмек болады. Мұғалім тарапынан тиімді кері байлыныс беріледі.Мақтауды қажет ететін оқушыларға мадақтау ,арқылы бағалау жүргізіледі.

 

 





 

229 1
Умида Юлдашова, №26 М. Кашкари атындағы жалпы орта мектебі бастауыш сынып мұғалімі Түркістан облысы, Сайрам ауданы, Аксуабад ауылы Ұлы Дала Ұстазы № 01435
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *:

Нафиса
17 декабря 2021 13:52
Жұмыстарыңызға сәттілік