Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI934

Үш таңбалы сандарды салыстыру


 

 

Пән:   Математика                      Сынып:  3                 Мектеп: № 104 негізгі орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1000 көлеміндегі          Мұғалімнің аты-жөні:Юлдашева Н.А

сандар. Қосу  және азайту                                     Қатысқандар саны:                  Қатыспағандар саны:

Күні:                                                                                                                                                                                               

Сабақ тақырыбы:

 

Үш таңбалы сандарды салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.1.2 үш таңбалы сандарды оқу, жазу және     салыстыру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:  Үш таңбалы сандарды оқи алады, жазады.

 

Көптеген оқушылар: Үш таңбалы сандарды разрядтарға жіктей алады. 

 

Кейбір оқушылар: Үш таңбалы сандарды     жіктелуін түсіндіріп, салыстырады,заңдылықтардың ретін анықтайды.

 

Бағалау критерийлері

  1. Үш таңбалы сандарды құрастырады, оқиды және жазады 
  2. Үш таңбалы сандарды салыстырады,сандардың  заңдылығын анықтайды.

Ойлау дағдылары деңгейі:

Білу және түсіну,қолдану

Тілдік  мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: 

Үш таңбалы сан,көп таңбалы сан, сандардың заңдылығы, реттілігі

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  1. Бұл сан нені білдіре алады? 
  2. Бұл санды қандай разрядтық қосылғыштарға жіктеуге болады?
  3.  Бұл санда қанша бірліктер, ондықтар, жүздіктер, мыңдықтар бар?

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық,ашықтық

 

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, көркем еңбек

 

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

 

Бастапқы білім

Үш таңбалы сандарды біледі,амалдарды орындай алады.

 

                                                                               Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Ширату     жаттығулары: « Гүл шоғы» әдісі.

Өткенді пысықтау.

«Көршіге қонаққа» әдісі арқылы оқушылар бір –бірлерінің дәптерлерін тексереді.

Қалыптастырушы бағалау: Мадақтау: -Жарайсыңдар! Керемет!

 

 

Гулдер суреттері

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

Топтық жұмыс. «Ойлан. Жұптас. Бөліс.» әдісі 

Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау» тәсілі

(бұл тапсырма арқылы қабілеті жағынан оқушылар пікірталасқа түседі.Қарым қатынаста жақсы идеялар айтып жүйелі жауап береді)

Тапсырма. Берілген сөздерді пайдаланып, барлық үш таңбалы сандарды құрастырып жаз. Олардың ең үлкенін және ең кішісін анықта. 

Сөздер :Алты,сегіз бес,жүз,мың, жеті,төрт.....................................

Сандар: ___________________________________________________________ Ең үлкен сан: _______________________________

 Ең кіші сан: _______________________________ 

   

Бағалау критерийі

Дескриптор 

Үш таңбалы сандарды құрастырады, оқиды және жазады 

 

берілген сандардан мүмкін болатын барлық үш таңбалы сандарды құрастырады;

салыстыру арқылы ең үлкен санды анықтайды;

салыстыру арқылы ең кіші санды анықтайды

ҚБ: «Жұлдызша» 

Жұптық жұмыс. «Кім жылдам» әдісі

Саралаудың «Қарқын» тәсілі

(Жұпта кейбір оқушылар басқаларына қарағанда белсенді жұмыс істейді.Жылдамдықтарын арттырып,көмек қажет ететін оқушыларға ойларын түсіндіреді)

Тапсырма «Аспалы көпір»дегі сандардағы заңдылықты табып, сандарды өсу ретімен жаз,қатардағы сандарды салыстыр.

   121  122     123  124  125     126  127  128     129  

   218  248     238   228  258     278  298  288     268  

   105  405     605  205  505     805  705  905     305 

Бағалау критерийі

Дескриптор 

Үш таңбалы сандарды салыстырады,сандардың  заңдылығын анықтайды.

сандардың жазылуындағы заңдылықты табады

Сандарды өсу ретімен жазады

Қатардағы сандарды салыстырады

 

Қалыптастырушы бағалау: «Смайликтер»

 

“Сыйлық,”  Қатысушылар шеңбер бойына тұрады.

Нүсқау:  Қазыр бір-бірімізге сыйлық жасаймыз.

Әрқайсысымыз кезекпен понтамима арқылы қандайда бір затты бейнелеп оң жақтағы көршіге сыйлық береміз (гүл, балмүздақ, т.б.) Жеке жұмыс. Тест тапсырмалары 

(Тест оқушы білімінің деңгейін ғана анықтап қоймайды, оның ойын жүйелеп, жылдам есептеуге, есеп дағдыларының қалыптасуына тез шешімін қабылдауға мүмкіндік береді)

1.III разрядттың 7 бірлігінен, II разрядттың 3 бірлігінен тұратын санды тап.

А.730 В.370 С.703 Д.307

2.647 санын разрядтық қосынды түрінде жаз және дұрыс жауабын көрсет.

А.647= 640+7 В.647=600+40+7

С. 647= 607+ 40 Д.647= 600+ 47

3.Кассада Астана қаласына 60 билет, Қостанайға 30 билет болды.Қассада барлығы қанша билет болды ?

А.30 б В.20 кг С.90б Д.100б

4. 25 центнерге тең мәнді тап ?

А.5ц2кг В.5т2ц С.2ц 5кг Д.2т5ц

5.Салыстыр, ≤ белгісін қайсысына қоюға болады?

Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» жұптық бағалау

 

Қағаз қиындылары

 

 

 

 

 

 

 

 

Қима қағаздар

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

Тест тапсырмалары жинағы

 3 сынып

 

 

 

 

 

 


Сабақтың соңы

  «Білім ағашы» әдісі арқылы кері байланыс.

  1. Барлығын түсіндім (ағаш тамыры)
  2. Жартылай түсіндім( ағаш діні)

-Сұрақтарым бар (ағаш бұтақтары)

 

Үйге тапсырма :оқулықтағы тапсырма 


Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілетті және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу қажеттілілігін ескере отырып, оқушыларды таратпалы үлестірмелер арқылы ынталандырып отырамын

Саралауда нәтижесі арқылы анықтаймын.

Бағалаудың құралы дескриптор арқылы кері байланыс беріледі. Кері байланыстың ауызша түрлері қолданылады. Топты, жұпты, жеке бағалаймын.

«Басбармақ»  «Смайликтер» «Жұлдызша»

«Мадақтау» әдістері 

Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады.

Сабақ бойынша рефлексия 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?  Жеткізбесе, неліктен?  Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?  Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?  Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен

 

Жалпы баға 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 

1: 

2: 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

 1:  

2: 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 

1:

2:





 

 

 

 

944 23
Нафиса Юлдашева, №104 негізгі орта мектебі бастауыш сынып мұғалімі Түркістан облысы, Сайрам ауданы, Қарабұлақ ауылы Ұлы Дала Ұстазы № 01434
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *:

Рахмет
17 декабря 2021 13:48
Жұмыстарыңызға сәттілік
Дилнура
17 декабря 2021 13:58
Сәттілік әр қашанда биіктен көрініңіз
Юлдуз
Юлдуз
17 декабря 2021 14:55
Жұмыстарыңызға сәттілік👍👍👍
Касимбекова Умида Адашбековна
17 декабря 2021 16:06
Сәттілік,әр қашан биіктен көріне беріңіз!
Хурсанай
Хурсанай
17 декабря 2021 20:46
Молодец. Зор
Омад ✊
Омад ✊
17 декабря 2021 20:47
Касимбекова Умида Адашбековна,
Мохидил
17 декабря 2021 21:14
Сәттілік тілеймін👏😚
Саодат
17 декабря 2021 21:17
Шығармашылық табыс тілеймін апай әпке.тек қана алға.
Гулхаё
17 декабря 2021 21:34
Сәттілік✊алға
Feruza Yuldasheva
17 декабря 2021 21:44
Алла қолдасын. Тек қана алға.
Диля
17 декабря 2021 22:01
Омад👍👍ишларингиз олга юрсинРахмет,
Цитата: Рахмет
Жұмыстарыңызға сәттілік
Кочкарова Наргиза
18 декабря 2021 07:04
Сәттілік тілеймін .Теккана алға!
Юлдашева Ирода
18 декабря 2021 07:05
Зор.Сәттілік тілеймін!
Касимбекова Шахноза
18 декабря 2021 07:06
Нафиса биби омад ер булсин.
Касимбекова Нилуфар
18 декабря 2021 07:08
Сәттілік тілеймін.Жұмыстарыңызға Алла жар болсын!
Анварова Диера
18 декабря 2021 07:09
Ассалому алайкум хола ишларингизга омад ер булсин.
Анварова Шодиена
18 декабря 2021 07:11
Керемет!Сіз ең күштісіз!💐
Касимбеков Гуломжон
18 декабря 2021 07:13
Алла жар болсын.Күшті🌷🌷🌷
Анварова Кахрамон
18 декабря 2021 07:14
Керемет Жұмыстарыңызға сәттілік
Анварова Муслима
18 декабря 2021 07:16
Ассалому алайкум хола ишларингизга омад ер булсин.Сиз билан фахрланамиз.
Даврон
18 декабря 2021 08:51
Омад. Шығармашылық табыс тілеймін
Сіз өте шығармашыл мұғалімсіз
Сіз өте шығармашыл мұғалімсіз
18 декабря 2021 10:23
Тамаша жұмыс!!!
Шахноза
21 декабря 2021 00:20
Цитата: Сіз өте шығармашыл мұғалімсіз
Тамаша жұмыс!!!

Керемет👏👏👏әрқашан сәттілік серік болсын