Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Компьютерлік жүйелер және желілер | |||
Педагогтың аты-жөні | Меруерт Кырданова | |||
Күні |
| |||
Сынып 6 | Қатысушылар саны |
| Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: | Қоғамдағы интернетке тәуелділік мәселері. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 6.4.2.1 интернетке тәуелділіктің проблемаларын талқылау | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
«Интернетке тәуелділік» ұғымын білу. | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Интернетке тәуелділіктің түрлерін ажырата білу. | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Интернетке тәуелділіктің салдарына сипаттама беру. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Сергіту сәті. Оқулық. 9-бет 4-сурет. Жаттығуды орындауға ұсынамын. 4.Жаңа тақырыпқа шолу. Бүгінде балалар көп уақытын компьютерде, планшетте немесе телефон арқылы әлеуметтік желілерде өткізеді.Интернет- технологиялық прогресстің үлкен жетістігі ретінде адам үшін көптеген пайдалы қызметтерді атқарады. Әйтсе де оның өзіндік зиянды жақтары бар. Солардың арасында ең негізгілерінің бірі- адмдардың интернетке тәуелді болуы. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуды орындайды
|
«Басбармақ» әдісі |
| |||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Интернетке тәуелділік» ұғымы адамның өзін-өзі басқаруының төмендеуінің арқасында қалыптасқын өмір сүру қағидаларын бұзуға әкелетін мінез-құлықтың ерекшелігін білдіреді.
Көрсетілім.Презентация.
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?
Оқулық. § 1.2 12-бет «Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?»
Дескриптор: -профилактика әрекеттерді талқылайды.
ҚБ: «Басбармақ» әдісі / 1 балл/ Топтық жұмыс. 2-тапсырма: Интернетке тәуелді адамдардың виртуалды қарым-қатынасының екі белгісін таңдаңыз. 1) әр түрлі компьютерлік ойындармен шұғылдану; 2) осы салада жеткілікті білімі жоқ адамдармен компьютерлік тақырыпты талқылау; 3) көп мөлшерде электрондық хат алмасу, сайттарға тұрақты қатысу; 4) веб-сайттарға қандай да бір мақсатсыз шолу жасау.
Дескриптор: - Интернетке тәуелді адамдардың виртуалды қарым-қатынасының екі белгісін көрсетеді.
ҚБ: смайлик /2 балл/
(Ө) 3-тапсырма. Интернетке тәуелділіктің үш қолайлы сипаттамаларын белгіле:
Дескриптор: -Интернетке тәуелдіктің бірінші қолайлы сипаттамасын белгілейді; -Интернетке тәуелдіктің екінші қолайлы сипаттамасын белгілейді; -Интернетке тәуелдіктің үшінші қолайлы сипаттамасын белгілейді;
ҚБ: смайлик /3 балл/
(Ө) 4-тапсырма.Сәйкестендір:
Дескриптор: -интернетке тәуелділіктің түрлерін сәйкестендіреді. ҚБ: смайлик /4балл/ |
Дәптерге «Интернетке тәуелділік» анықтамасын жазады
Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?» анықтамасы-мен танысады
Топта оқушылармен талқылайды -оймен бөліседі
Дәптерге орындайды
Дәптерге орындайды
|
«Басбармақ әдісі» 1 балл
Смайлик 2 балл
Смайлик 3 балл
Смайлик 4 балл
|
https://www.youtube.com/watch?v=Ca2ZAtx8v4s
Презентация
Оқулық
Карточка
Карточка
карточка | |||||||||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым | Өзін-өзі бағалау. |
|
| |||||||||||||
Үй тапсырма-сы | § 1.2, 13-бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасы |
|
|
|