Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.5.2.4 Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; 5.1.2.26 Ондық бөлшектерді салыстыру; |
Сабақтың мақсаты | Жай бөлшек, бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі ұғымдарымен танысу. Бөліндіні бөлшек түрінде және бөлшекті бөлінді түрінде жазуды үйрену. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | Оқушылардың назарыншоғырландыруүшінәртүрлі пішіндегі қағаздар таратылып,3топқа бөледі. Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін,«Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға ұзындау жіп алып, түйін бөліктерге бөлу арқылы сабақтың тақырыбын, қолданылуын анықтайды. | «Сұрақ-жауап»әдісі арқылы өткен материалды қайталау мақсатында топтарға сұрақтар қойылады.
| Қол соғып, қошеметтеу | Слайд 1-2 |
Ортасы | Мұғалімнің түсіндірмесі таныстырылым,тақтада мысалдар арқылы жүргізіледі. Тапсырмалардың шығарылу жолдары көрсетіледі.
Саралау тәсілдері қолданылады. Оқушыларға қағазға жазылған сөйлемдерді бөліп-бөліп кесіп, топтарға тарату арқылы сөздердің дұрыс орналастырғанын қадағалайды
| Тапсырма №1. Топтық жұмыс. «INSERT»әдісі.Бос орынды толтыр.
2. 5,5;7,5;2,5;1,5 ондық бөлшектері координаталық сәуледе ...... осылай орналастырылады 3. 4,5;6,5;8,5;3,5 ондық бөлшектері координаталық сәуледе ...... осылай орналастырылады Тапсырма №2.Өзіндік жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Оқушылар берілген мысалдар арқылы бөлшектің жазылуын,координаталық сәуледе орналасуынанықтайды.
Дескриптор: Білім алушы -Координаталық сәуле сызады; - Ондық бөлшектің яғни нүктелердің дұрыс орналасуынкөрсетеді; «Тапсырма» тәсілі a)Қабілеті төмен оқушыларға берілетін тапсырмалар: Қандай сандарды ондық бөлшек деп атаймыз? b)Математикалық қабілеті жоғары оқушыларға тапсырма: 1) Ондық бөлшектердің қолданыстағы пайдалы жақтарын бірнеше мысалдармен келтір. Тапсырма №3. Жұптық жұмыс. «Бинго»әдісі. Сөйлемді құрастыр
«Диалог және қолдау» тәсілі бойынша -саған қандай көмек керек? - қандай қиындық туындады? |
«Еркін микрафон» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды.
Жұптар бір-бірін өзара бағалайды |
Слайд 3-8
Оқулықтан тапсырмалар: А.Е.Әбілқасымова,Т.П.Кучер, З.Ә.Жұмағұлова.- 1 бөлім – Алматы:Мектеп,2017 -144 б., сур. |
Соңы | Кері байланыс алады | Оқушылар рефлексиясы«Алфавит желісі»әдісі арқылы оқушылар алфавит тәртібімен әріптерді пайдалана отырып, кезектесіп өтілген тақырыптағы негізгі түйін сөздерді айтады. | Мадақтау |
|