Мақпалбай Ләззат Сайлауқызы
№202 З. Жарқынбаев атындағы орта мектептің
математика пәні мұғалімі
Қызылорда облысы, Жалағаш ауданы
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 6.2А 6 пайдаланып шешу. | Мектеп: №202 З. Жарқынбаев атындағы орта мектеп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Мақпалбай Ләззат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 а | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады Оқушылардың басым бөлігі: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып, есептер шығара алады Кейбір оқушылар: Мәтінді есептерге өрнек құрады, рационал сандарға амалдар қолданады, есептер шығарады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Рационал сандардан тұратын санды өрнектердің мәндерін табады Рационал сандарға қолданылатын амалдардың қасиеттерін пайдаланып есептер шығарады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері уақыт | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
| 1. Ұйымдастыру кезеңі. а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу ә) Тұлға аралық байланысты орнату. «Домино» әдісі арқылы 4 топқа бөлу. Доминоның оң жағында сұрақ, сол жағында жауап болады. Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолданып, санды өрнектің жауабын табады. Оқушылар домино карточкаларын таңдап алып, 11 оқушыдан екіге бөлініп домино құрастырады. Мысалы кімде 1 деген жауап бар болса, сол 1-ші топқа орналасады. Интербелсенді тақтадан сайтына кіріп, квест ойынын ашамыз. Бұл ойында 5 тапсырма жасырылған, 5 тапсырманың жауабын дұрыс тапқаннан кейін есік ашылады. Сабақтың тақырыбын ашуда презентацияда жасалған ойын беріледі. Мысалы 6 (1) деген 6 нөміріндегі 1-ші әріп дегенді білдіреді. Осылайша 4 топ берілген сөздерді тауып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Домино карточкалары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Топтық жұмыс сайтында берілген тапсырманы төрт топ орындайды. Соңында дұрыс жауап шықса, санды өрнектердің астынан сурет көрінеді. Әр дұрыс жауапқа 1 балдан беріледі.
Жұптық жұмыс. “Ойлан, тап! ” әдісі (семантикалық карта) Амалдарды орындап, дұрыс жауап тұрған торкөздегі әріптерді дұрыс орналастырғанда шығатын сөзді табу
Жеке жұмыс. «ZipGrade» қосымшасын қолданып жеке тапсырма орындайды Тест тапсырмасы
|
Маркер
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы. | Бағалау: Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды жүзеге асырамын. Ол үшін берілген әрбір тапсырмаға бағалау критериі мен дискрипторлар құрастырып, жинаған балдарын санаймын, оқушыларға смаликтер беріп отырамын. | Бағалау парағы, смайликтар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Келесі сабаққа тапсырма | Үйге тапсырма: №672 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | - Мен білмедім… - Болашақта мен есте ұстауым керек… - Бүгін мен үшін ең қиын болғаны… - Бүгінгі сабақ маған көрсетті… |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||