САБАҚ: Жемістерде дәуірменнің көп екенін білемін.Аурудың себебі. | Мектеп:58 | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні:29.01.20 ж | Мұғалімніңесімі: Жуматаева Айгуль
| |||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 2 «Ғ » | Қатысқандар саны: 20 | Қатыспағандар: 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақнегізделгеноқу мақсаты | 2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.8.1 -мұғалімнің көмегімен сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау; 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | |||||||||||||||||||||||||||||
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,дүниетану. | |||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде Жоспарланған жаттығулармен қатар, Ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 5 минут
| -Балалар сабаққа дайынбыз ба? -Дайынбыз!
Сәлемдесу Үлкенгеде сіз! Кішігеде сіз! Құрметпенен бас иіп, Сәлем бердік біз! Жарайсыңдар балалар! Бүгін қай күн? Аптаның қай күні? Балалар қазір жылдың қай мезгілі? Қыс айларын атаңдаршы кане ,кей? Қыс мезгілінде айналада қандай өзгерістер болып жатыр?
Бізде қазір әдебиеттік оқу сабағы, өткен сабақты қайталау,еске түсіріп өтейік. Оқушылар: Қайталау білім айнасы. Мұғалім.өткен сабақтың тақырыбы қандай еді, балалар ? Балалар: «Көңіл сұрауды білемін» Жолбарыс пен түлкі (Ертегі) Топтық жұмыс. Сұрақ-жауап арқылы ,мақал –мәтел құрастыру. 1-топ Оқушылар бұл ертегіде кім сырқаттанып қалады? 2-топ Ауырып жатқан жолбарыстың көңілін кім сұрамады? 3- топ Қай кезде науқас адамның көңілін сұрамайды? 4- топ Ауырып жатқан жақын адамның көңілін сұрап бардың. Сен не апарар едің?
|
топтарға бөлінеді.
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) | ||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 10минут | Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Енді қазір жаңа сабағымызды бастайық. Соған орай топқа бөлініп жұмыс жасаймыз. Топқа бөлу (жемістер мен көгөністер арқылы) 1-топ Алма тобы 2-топ Қарақат 3-топ Өрік 4-топ Қияр Шаттық шеңбері: Біздің топта ұл-қыздар, Тату-тәтті ойнаймыз. Сыйластықпен өмір-сүріп, Тек жақсылық ойлаймыз.
1-тапсырма Ой-қозғау Жемістертердің адам денсаулығына,ағзасына қандай пайдасы бар? Қандай жемістер дәрумендерге бай? Ал балалар дәрумен сөзін үш тілде айтып көрейік. Дәрумен-витамин-vitamin 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Аурудың себебі
Топтық жұмыс Әр топқа өлең шумақтары беріледі. Оқып шығып,мағынасын түсіндіреді. Дәптермен жұмыс. Қолдану 8 минут Постер жасату. Жалпыға арналған тапсырма: Аурудың себебі. Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді.
|
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.
Постер жасату. Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 5 минут | Сергіту сәті «Көңілді күн»
| Видео жазбадағы би | ||||||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы 20 минут | Жұптық жұмыс Өзің қандай жеміс-жидектерді ұнатасың?
Симатикалық карта
|
| ||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? | Пəнаралықбайланыс Қауіпсіздікжəнееңбекті қорғауережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгіноқушылар не білді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? | «Бағдаршам» әдісі
| |||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? | ||||||||||||||||||||||||||||||