Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI1379

1 – 2 сабақ ,Ұлым – аспандағы жұлдызым

                                                                               

Бөлім:

 Қызым – жағадағы құндызым, ұлым – аспандағы жұлдызым

Педагогтің аты-жөні

Акбасова Айнаш Тлеукеновна 

Күні:

04,02,2021 ж. 

Сынып:

Қатысушылар саны :                Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

1 – 2 сабақ . Ұлым – аспандағы жұлдызым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.2.1 – тыңдалған мәтіннің негізігі мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау;                                 8.1.4.1 – орта көлемді прозалық, драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау; 

Сабақтың мақсаты :

Барлығы:  тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді;                                                                                                        Көбі: тақырып пен көтерілетін мәселені болжай алады;                                                                                                  Кейбірі: тақырып  өз ойын жеткізе алады.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңі/уақыты

Педагогтің іс-әрекеті 

Оқушының іс-әрекеті 

Бағалау 

Ресурстар

 Сабақтың басталуы. 

Ұйымдастыру . «Бір тілек» ұйымдастыру.

                                                            «Біздің жігіттер» әні арқылы оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды   

Суретті мақал-мәтелдерді оқиды

жолдасынан белгілі.

-тің түсін айтпа, ісін айт.

 сегіз қырлы , бір сырлы.

                                                             Сөздік жұмысы:                                    мүшел – вхождение/старинное исчезление возроста человека по 12-летнему циклу/  ,                                       тәлім-тәрбие - воспитание, имандылық – мораль, гуманность,                                                алғыр - разносторонний, перзент - дитя ,                                    ардақта - почитай, еңбексүйгіш - трудолюбивый, саналы - сознательный, жеткіншек - подросток,                 отау – дом молодоженов                                    

Жазылым . 2 – тапсырма. Сенің ойыңша, жігіт қандай болу керек? Диаграмманы толтырып, пікіріңді дәлелдеп айт.                

«Бір тілек» оқушылар шеңберге тұрады. 

                                                       Оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды. Әнде қазақ жігіттері қандай дейді? Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 

                                                             

Оқушылар мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндіреді

 

 

 

Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды, сөйлем құрастырады. Сөздік дәптеріне жазады. қазақ тілінде сөздерді қайталап оқиды. 

 

 

 

 

 

 

                                                                                           

                                                                             Жазылым. 2 – тапсырма.       Диаграмманы толтырады.  

                                                                                        

 

                         

 

                      

 

 

Өз-өзін бағалау            Критерий: Мақал-мәтелді оқып, түсінгенін айтады./2/      Дескриптор:                         *мәнерлеп оқиды;                           *өз ойын білдіреді;                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өзара бағалау Критерий:     Жігіт сипаттайтын сөздерді жазу                           Дескриптор: /1/                            *сын есімдерді қолдану;                                      

Слайд № 1

 

А4 Бағалау парағы

https://youtu.be/DWgOJBBmPuE

«Біздің жігіттер» әні 

 

А4 Суретті мақал-мәтелдер

 

 

 

Тәлім тәрбиеге, мүшел жасқа байланысты суреттер 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы 

Оқулықпен жұмыс. Оқылым . Айтылым.                             3- тапсырма. Мәнерлеп оқы. Түсінгенінді баянда.  

Топтық жұмыс

  1. Мәтін мазмұны бойынша детальді ақпаратты анықтайды, мәтінге ат қояды. 
  2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құру. 
  3. Мәтін мазмұны бойынша мақал – мәтелдерді жазу. 

 

 

Мәтіннің мазмұны бойынша қандай салт-дәстүр түрлері бар? 

 

Жазылым.                                      4 – тапсырма.   Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жаз. 

Оқулықпен жұмыс.                                                  Оқылым . Айтылым.                                                      3- тапсырма. Мәнерлеп оқы, . түсінгенінді баяндайды. 

 

Оқушылар  топтарға бөлініп,  дескриптор бойынша тапсырмаларын орындайды. 

 

 

 

                                            

 

 

 

                                     Жазылым.                                     4 – тапсырма. Оқушылар  Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазады.  Әділ – әділетсіз,   қайсар-қорқақ, өнерлі- икемсіз,             білімді - білімсіз ,  алғыр - зейінсіз , қайратты – жүрексіз, саналы - санасыз 

Жұптық  бағалау /әр топқа дескрипторлар беріледі/                          Дескриптор:                                             1. *Мәтін мазмұнын түсінеді;  /1 балл/                            *детальді ақпаратты дұрыс анықтайды /1 балл/                                                                   * мәтінге ат қояды;/1/                                                                                                                         

                                                                   2. *Мәтін мазмұнын түсінеді; /1 балл/                                                        * мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрады. /1 балл/                                             3. * Мәтін мазмұны бойынша мақал-мәтелдерді теріп жазады./1 балл/                                                    

 

 

Өзін – өзі бағалау.                                   Дескриптор:  *берілген сөздерге антоним қойып жазу; /1 балл/

 

 

Оқулық, 

 

Бағалау парағы 

 

 

 

 

 

 

 

 

Салт-дәстүрлерге байланысты суреттер

 

Бағалау парағы 

Сабақтың соңы

Кері байланыс .                                                      «Фанфик» әдісі.  Өз ойларын жазады. 

 

Нағыз жігіт деп айтатын біздің мектептің түлектері Оспанов Мейіржан, Грибушин Вадим, 10 «Б» сынып оқушысы Смагулов Айбар                                                 Рефлексия 

«Мен болашақта қандай боламын?» деген тақырыпқа өз ойларын білдіреді. Күй қосылады.  

.Оқушылар бағалау парағын мұғалімге жібереді

Өзара бағалау /2/                       Дескриптор:                                                           * өз ойын білдіру;                  * тақырыптан ауытқымау;                            

file:///C:/Users/ASUS/AppData/Local/WhatsApp/app-2.2102.9/resources/app.asar/index.html#  күй

 

Фотосуреттер

 

 

 

 

 

 

 

472 4
Айнаш Акбасова Семей қаласы, "Озерки ЖОББМ" КММ педагог-зерттеуші, орыс сыныптарындағы қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Мок № 001523
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *:

Айнаш Акбасова
9 февраля 2022 13:24
Рақмет, жұмыстарыңызға шығармашылық табыс тілеймін. Әр мұғалімге іс - тәжірибесін бөлісетін жақсы платформа
Алтынгуль
22 января 2024 23:45
Көп рахмет жоспарыңвз ұнады
Айша
Айша
1 февраля 2024 23:31
Керемет, жоспарыңыз ұнады
Айша
Айша
1 февраля 2024 23:39
Цитата: Айша
Керемет, жоспарыңыз ұнады

Айша,