Білім беру ұйымының атауы | Айнабұлақ негізгі орта мектебі | |||||
Пәні: | Математика | |||||
Бөлім: | Көбейту және бөлу | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Нажмиддинова Д.Р. | |||||
Күні: |
| |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | №53 сабақ. Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 4.1.2.11-екі таңбалы/үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты | Үш таңбалы сандарды көбейтуді үйренеді | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы 5 минут
7 минут
5 минут
5 минут
5 минут
3 минут
5 минут
Сабақтың соңы 3 минут
2 минут | 1. Сабаққа дайындықтарын тексеру. 2. Үйге берілген тапсырмаларды тексеру. Алдыңғы білімді еске түсіру 1 тапсырма
Жаңа тақырыпты түсіндіру. 1364 санын екі таңбалы және үш таңбалы санға көбейту тәсілдерін салыстыру. 2 тапсырма
Өрнектердің ұқсастығы қандай? Айырмашылығы ше? Толымсыз Көбейтінділердің саны немен байланысты? Тақтамен жұмыс №3 Баған түрінде есепте 1 235 · 231 5 261 · 175 2 541 · 235 2 311 · 25 4 078 · 133 4 103 · 221
Топтық жұмыс №4 Сызба бойынша өрнек құрастыр және ондағы амалдардың орындалу ретін белгіле. Өрнектің мәнін тап .
Жеке жұмыс №5 Қалдықпен бөлуді орында. Тексер 951 376 : 29 = 842 748 : 27 = 234 135 : 44 = 52 070 : 14 =
Жеке жұмыс №6 Ата-аналар балаларына белгілі сомаға жиҺаз сатып әперді. Түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиҺаз сатып әпергенін анықта. Әлияға - Айым Арманға - Малика Серікке - Мирас Айнаға - Сезім Бауыржанға - Нұртай, Нұрым
№8 Фигураны үлкен текшеге дейін толықтыру үшін қанша кіші текше қосу қажет?
Жұптық жұмыс №9 А) Периметрі - 20 см, ауданы 24 см2 болатын тіктөртбұрыш сыз. Ә) Ауданы (а) тапсырмада берілген тіктөртбұрыштың ауданынан 2 есе кіші тікбұрышты үшбұрыш сыз.
"Кім жылдам?" №10 Арман 22 қыркүйекте дүниеге келген. Ол Әлиядан 60 күн кіші. Биылғы жылы Арманның туған күні жексенбіге сәйкес келді. Әлияның туған күні биылғы жылы аптаның қай күніне сәйкес келеді?
Үй жұмысы №11 51 бет
Кері байланыс: «Білім сатысы» | -Сабаққа дайындалады. -Үй тапсырмаларын тексертеді. Өткен тақырыпты пысықтайды Жауабы: ЮНЕСКО 1945 жылы құрылды.
1364 санын екі таңбалы және үш таңбалы санға көбейту тәсілдерін салыстырады. Өрнектердің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады. Толымсыз көбейтінділердің санын анықтайды.
№3 1 235 · 231= 284 285 2 541 · 235= 586 971 4 078 · 133= 326 748 5 261 · 175= 920 675 2 311 · 25= 57 775 4 103 · 221= 906 761
Екі топқа бөлінеді.
1488·316=470 208 470 208 : 3=156 736 3612·152=549 024 1025 : 5=205 205·272=55 760 156 736+549 024-55 760=650 000
№5 951 376 : 29 = 3 284 842 748 : 27 = 34 916 234 135 : 44 = 5 321 52 070 : 14 = 3 719
№6 Әлияға - 70 122 (төсек+шифоньер) Арманға - 400 33 (төсек+жазу үстелі) Серікке - 115 540 (жұмсақ жиһаз+шкаф) Айнаға - 100 540 (жұмсақ жиһаз) Бауыржанға - 10 000 (шкаф)
№8 64-28
Арман-22 қыркүйек,жексенбі Әлия-?, Арманнан 60 күн үлкен Ш: 22 қыркүйек-60 күн=24 шілде 60:7=8(4қалд.) Жексенбі-4=сәрсенбі Ж: Әлияның туған күні сәрсенбі болады
Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады.
|
"Жасыл қалам" әдісі арқылы бағалау.
Мадақтау сөз (Жарайсың! Жақсы!)
Дұрыс! Бұрыс!
Дұрыс! Бұрыс!
Цукерман таяқшасы арқалы бағалау.
Жасыл қалам арқылы бағалау
Цукерман таяқшасы арқылы бағалау.
Мадақтау сөз (Жарайсың! Жақсы! Тамаша!)
Мадақтау сөз (Жарайсың! Жақсы! Тамаша!)
| Бағалау шкаласы
Постер
Тақырыпқа байланыс ты суреттер
Постер
Жұптық тапсырма
Карточкалар
Кері байланыс парағы
| ||