Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI1314

Лепті сөйлем. Қазақстан картасы

Сабақтың тақырыбы

Лепті сөйлем. Қазақстан картасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/ сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін ажыратады және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтай алады.

Көптеген оқушылар: тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.

  1. Кейбір оқушылар: сөйлемнің әр түріне бір мысал келтіре алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің  әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру   «Ізгі     тілек» әдісі арқылы жүреді. 

Оқу материалын жариялау «Сұрақ -жауап» әдісі арқылы жүреді:

  1. Біз өткен сабақтарда сөйлемнің қандай түрлері болатынын білдік?  
  2. –Хабарлы сөйлем деген не еді?
  3. –Сұраулы сөйлем деген не?
  4. –Сөйлемнің тағы қандай түрі бар?
  5. -Сөйлем соңында нүкте қандай сөйлем болғанда қойылады?
  6. -Сөйлем соңында сұрақ белгісі қандай сөйлем болғанда қойылады?
  7. -Сөйлем соңында леп белгісі қандай сөйлем болғанда қойылады?

Ендеше бүгінгі сабағымызда лепті сөйлем туралы тапсырмалар орындауды жалғастырамыз.

Жақсы тілек айтады. 

  1. Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың ортасы

13 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

15 мин

(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр»  әдісі арқылы  жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді.

16-жаттығу. 

Берілген өлеңді түсініп, мәнерлеп оқы.

-Өлең не туралы?

-Өлең неліктен «Қазақстан картасы» деп аталды?

17-жаттығу.

Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап.

Леп белгісі неліктен қойылған?

Дескриптор:

- Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді.  

- Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады.

Саралау тәсілі «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға: 

Сөйлем дердің бір-бірінен өзгешелігін дәлелде.

Қарқыны баяу оқушыларға:  уақыт беріледі.

  1. –Сөйлемнің әр түріне бір мысал келтір.

Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билейді. 

 

(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді. 

18-жаттығу. 

Суреттерге қара, мәтінді оқы.

Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны қалай анықтадың?

Мәтіннің екінші, үшінші бөліктерін өз сөйлемдеріңмен толықтыр. Ол үшін суретті және керекті сөздерді пайдалан. Мәтінге ат қой.

Дескриптор:  

­ - Мәтінді оқиды.

- Мәтін бөліктерін ажыратады. 

- Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады.

- Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді.  

- Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Билеп сергиді.

 

 

- Мәтінді оқиды.

- Мәтін бөліктерін ажыратады. 

- Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

Оқулық, дәптер, қалам 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, дәптер, қалам 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

5 мин

Кері  байланыс: «Менің сөзім»  әдісі бойынша өтеді.

Үй  тапсырмасы: 19-жаттығу.

Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. 

 

 

179 0
Берістемова Құралай Құрмантайқызы Номері 60 "Қызылқұм " жом км Бастауыш сынып мұғалімі Ұлы дала ұстазы № 001966
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *: