Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI1301

Түскі тамақ-күшті тамақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы мәнерлеп оқиды, тақырыбын анықтайды және негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады.

Көптеген оқушылар: берілген тақырыпта әңгімелеп, өз ойымен бөлісе алады.

Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады, эссе жаза алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

 

 

 

 

 

 

Өткен білімді еске түсіру

 

 

Ынтымақтастық атмосферасын

Психологиялық ахуал

Күнге қолымды созамын

Күн жылуын аламын

Жүрегіме басамын

Айналама шашамын

Өткен тақырыпқа шолу

А) Оқу тапсырмасы: М. Иманжановтың «Қысқы кеш» шығармасы.

Ә) «Ыстық картоп» әдісі:

- Біз өтіп жатырған тарау қалай аталады?

- Қой не себепті жыл басы болуға үміттінді?

- «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» шығармасының авторы кім?

- Күз мезгіліндегі табиғаттағы өзгерістер туралы айтып бер.

- Кейіптеу дегеніміз не?

Топқа бөліну және жаңа тақырыпты ашу суреттер және «Мюссенберг» әдісімен өтеді:

Оқушылар қолдарына түскен суреттерге қарап, топқа бірігіңдер.

ЛОАРППДЕНІТМРПШЩАИРСАУДЫҢАООЛАЖАНЫОРППАРООСАУ

Дені саудың – жаны сау

- Денсаулық мықты болу үшін адамға не керек?

Видеоролик тамашалау: «Дұрыс тамақтану режимі»

-Қай уақыттағы тамақ сіңімді болады?

- Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар?

Сабақ мақсаты жария етіледі.

«Түскі тамақ - күшті »

  1. Жаттығу жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқу тапсырмасын мазмұндайды. Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер бойынша топқа бірігеді.

Ет тағамдары

Сүт тағамдары

Көкөністер

Жемістер

Мақалды табады, сұрақтарға жауап береді.

Видеоролик тамашалайдыСұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

 

 

 

 

Ауызша мадақтау

 

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау

 

Дескриптор:

 

Сұрақтарға дұрыс жауап береді-1балл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тағам суреттері

 

 

 

 

 

 

 

https: //youtu. be/gkkd1w1GSeY

Жаңа білім

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекіту

 

(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.

А) Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.

 

Ә) Мәтінмен жұмыс.

«Түскі тамақ» өлеңін мәнерлеп оқыңдар.

-Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтыңдар. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз атаңдар.

Сергіту сәті

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Топтық тапсырма

  1. Кластер құрастыру

Пайдалы ас Зиянды тағам

  1. Ас мәзірін құрастыру

Таңғы ас Түскі ас Кешкі ас

  1. Дұрыс тамақтану ережесі
  2. «Ас адамның арқауы» тақырыбы бойынша сөйлеу

Топ мүшелері постер қорғайды

Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптерге жазып алыңдар.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

- Тамақтану тақырыбына сай мақал-мәтелдер айт.

Суреттерді топтастырады.

Өлеңді оқиды.

Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Билеп сергиді.

- Топта сөйлейді. Негізгі ойды жазып алады.

Дескриптор: -

- Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1балл.

-Өлеңді мәнерлеп оқиды-1балл.

- Тағам түрлерін атап, оларға қатысты сөздер айтады

-1балл.

- Пайдалы, зиянды тағамдар кластер құрастырады

-1балл.

-Ас мәзірін құрастырада

-1балл

-Дұрыс тамақтану ережесін құрастырады

-1балл

-Өз ойларын айтып жеткізеді

-1 балл

 

 

Дескриптор:

- Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта пікір білдіреді-3балл.

- Негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, жазып алады-1балл.

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А3 қағаздар

Маркер

Желім

 

 

 

 

 

Оқулық,

дәптер

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

Кері байланысты «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша өтеді.

Рефлексия «Шабадан, еттартқыш, себет » әдісі арқылы орындалады.

Оқушылар стикерге өз ойларын жазып таңдаған заттарына жабыстырады.

 

 

Оқу тапсырмасы: Өлеңді жаттап алыңдар.

Сабаққа кері байланыс береді, рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.

Стикерлер, суреттер

507 0
НУРЖАНАТ ЕСБОЛОВА, Нұн Жұбаев атындағы жалпы білім беретін орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы Ұлы дала ұстазы № 001955
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *: