Күні: | Мектеп: Ж.Молдағалиев атындағы №2 ЖОББМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: Арыстанова А.А | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.7 ең үлкен ортақ бөлгіш (ЕҮОБ), ең кіші ортақ еселік (ЕКОЕ) ұғымдарының анықтамаларын білу; 5.1.2.12 екі және одан артық сандардың ЕҮОБ-ін және ЕКОЕ-ін табу; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: ЕҮОБ және ЕКОЕ ұғымдарының анықтамаларын біледі, сандардың еселігі мен бөлгіштерін таба алады. Көпшілік оқушылар: Натурал сандарды жай сандардың көбейіткіштеріне ажырата біледі. Кейбір оқушылар: Натурал сандарды жай сандардың көбейіткіштеріне ажыратып, ЕҮОБ және ЕКОЕ –гін таба алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | ЕҮОБ, ЕКОЕ , жай сандар , құрама сандар, натурал сандарды жай сандар көбейіткішіне жіктеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Математикалық сауаттылыққа баулу. Еңбек және шығарма- шылық,ынтымақтастық,өмір бойы білім алу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | қазақ тілі, тарих | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, слайдтарымен жұмыс. Quizlet.com | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту әдістері | Блум таксономиясы, топтық жұмыс, жеке жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу. Атмосфералық жағдай қалыптастыру. «Сәлемдесу» тренингі. Оқушылар бір -біріне қарама- қарсы тұрып, бірдей саусақтарын бір біріне тигізе отырып айтады: 1 мен 2 саған 3 сәтті 4 күн 5 тілеймін 6 сәлем (алақандарын тигізеді) Үй тапсырмасын тексеру(көршіге сену әдісі бойынша). №300
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топқа бөлу 4 мин | «ДЖИГСО» әдісі. Оқушыларға 3 есептен беріледі. 1, 2, 3 есепті бөліп шығарады. Сәйкесінше 1 есепті алғандар І топ, 2 есеп – ІІ топ, 3 есеп – ІІІ. 1 есеп: берілген сандардың арасынан жай сандарды тап (12,3,24,27,9,5,11,31,21,17,52) Жай сандар тобы. 2 есеп (12,3,24,27,9,5,11,31,21,17,52) сандарының арасынан құрама сандарды теріп жаз. Құрама сандар тобы. 3 есеп (5 пен 7, 3 пен 5, 7 мен 9, 11 мен 13, 15 пен 17, 17 мен 19) осы сандардың арасынан егіз сандарды тап. Әр топ аттарына сай ережесін айтады. |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білу Қызығушылықты ояту
3 мин
|
|
Сұрақтарға жауап береді. Интербелсенді тақта | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Түсіну 7 мин
| Топтарға тапсырма. Берілген есептерді шығарып, сурет құрастыру Алматы астана шымкент ЕҮОБ(25,12)=1 ЕҮОБ(18,24,36)=6 ЕҮОБ(42,60)=6 ЕҮОБ(72,63)=9 ЕҮОБ(21,98)=7 ЕҮОБ(27,54)=27 ЕКОЕ (12,24, 36)=72 ЕКОЕ (16,24, 48)=48 ЕКОЕ (6,28,14)=84 ЕКОЕ(12,16) ЕКОЕ(90,24)=360 ЕКОЕ (18,45)=90
| (тәуелсіздік монументі) суреттері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану 15 мин
| Оқулықпен жұмыс №302 ЕКОЕ(28,35, және 70)=140 ЕКОЕ(18,24 және 27)=216 ЕКОЕ (36,54 және 81)=324 ЕКОЕ (88,132 және 264)=264 ЕКОЕ (25, 75 және 150)=150 ЕКОЕ (54,90 және 135)=270
№310 Кестені толтырыңдар:
| Тапсырмаларды орындайды.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талдау. «Сұрақ бізден, жауап сізден» 5 мин | Тест тапсырмасы
| Quizlet.com | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау.
Сабақтың соңы Рефлексия. 3мин | «Кері байланыс сэндвичі» Позитивті комментарий: «Не ұнады?» Сындарлы сын: «Нені жақсарту керек?» Келешекке арналған комментарий «Маған ұнады, бірақ келесі жолы...»
| Интербелсенді тақта Бутерброд арқылы сабақты бағалау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма 1 мин | №301 | Күнделіктеріне жазып алу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау 2 мин | Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.
| Оқушылар өзара топпен бағалайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау | Бағалау – | Денсаулық және қауіпсіздік | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау жұмысының диалог жəне қолдау көрсету тәсілін кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болғанда қолданам;Сабақ барысында есептерді шығарту жолдарының тәсілдеріне көмек көрсетемін. Саралау жұмысының бағалау тәсілі. Оқушылардың тапсырмалардың әр түрін орындағанда үнемі бағаланып отыруы – балалардың алға ұмтылып, ынталануына ықпал етеді;Әр бір тапсырмаға және шығармашылық жұмыстарға дескриптор құраып отрдым. Саралау жұмысының жіктеу тәсілі бойынша балалардың психологиялық ерекшеліктеріне қарай топтай отырып, «ұйымшыл топ» құрамын. Топтағы белсенділігі төмен оқушыларға қабылдауына қарай есеп және сұрақтар беріп отырамын. Сабақ барысында, әсіресе, топтық жұмыс кезінде оқушылардың тыңдалым, оқылым, айтылым, жазылым дағдыларының дұрыс қалыптасуын қадағалап отырамын; Қабілеті жоғары оқушыларға ЕҮОБ және ЕКОЕ-ке қатысты мәтінді есептер беріп отырамын. | Оқушылар топпен орындалған жұмыста берілген дескриптор бойынша бір-бірін бағалайды; Ал есептер шығару кезінде берілген дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. Нәтижесінде жинақталған ұпай бойынша сабақ соңында қорытынды шығарылады: | Математика сабағында сақталу керек қауіпсіздік техникасы ережелері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? . | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||