Поиск статей:
ESI
Рейтинг:
ID: ESI1217

Маған не ұнайды? Буын

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың уақыты

Педогогтың іс-әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау 

Ресурстар 

Сабақтың басы:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Балалар көңіл күйіміз қалай?

Біз балдырған баламыз

Құстай қанат қағамыз

Бар әлемді аралап Жақсы білім аламыз.

Шаттық шеңберін жастамын.

Оқушылар сабақты жақсы көңіл күймен бастайды.

 

Шаттық шеңбері

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

 

1-тапсырма

«Миға шабуыл» әдісі

Берілген сандарды таңдаймыз?

1-саны Қазақ алфавитінде неше әріп бар?

2-Дыбыстар нешеге бөлінеді?

3-Дауысты дыбыстар нешег бөлінеді?

4-Дыбыс дегеніміз не?

5-Әріп дегеніміз не?

«Ой бөліс» әдісі

Балалар сендерге не ұнайды?

Мысалы маған кітап оқыған ұнайды?

,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,

Ертегі тыңдаған,,,

Табиғатта серуендеген т,б

Сонымен бүгінгі тақырыбымыз «Маған не ұнайды?»

 

2-тапсырма

Оқулық пен жұмыс

Оқушылардың назарын оқулыққа аудару.Сұрақтарға жауап алу жұмыстарын жүргіземін

Бала кімді шақырды ?

Ата сөзін буынға бөліп айтқызу,әр түрлі әріптер кескіндерінен сөз құраты буынға бөліп оқыту. 

1-2-3-4-5 оқушылар сандарды таңдап,сұрақа жауап береді?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суретте бейнелеген заттарды атайды?

Атасының іс әрекетін айтады?

Ата-сөзін буынға шапалақ арқылы бөледі?Неше буыннан тұрғанын анықтайды?

Ата сөзінде нешедауысты дыбыс барын анықтайды?

Фишка тарату

Оқулық

тақта,әріп кескіндері.

Мултимедиялық тақта

Сергіту сәті

1 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

Еркiн ұста денеңдi,

Тарсылдатпай едендi

Орнымыздан тұрып ап

Жүгiрейiк бiр уақ.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.

Аяқты алға созайық

Тiк көтерiп, қозғайық.

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық.

Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш.

Оқушылар сергіп ойларын жинақтап сабақ отырады

 

 

Қызықты тапсырма

8 мину

№2 Досыңның аты кім?

Оның есімінбуынға бөліп айтып көр.оқулықтағы берілген суреттерден сөз құрау

Суреттегі заттарды буынға өліп айт.

Берілген заттардың алғашқы әріптерінен қандай сөз шығаруға болады?

Тапқан сөзіңді буынға бөліп айт.

 

Оқулықтағы берілген суреттерден сөз құрайды

Суреттегі заттарды буынға бөліп айтады.

 

Бір-бірін бағалайды? 

Оқулық ,жазу дәптері,тақта

 

 

Аяқталуы

10 минут

 

 

 

 

№1 Өзіңе ұнайтын іс-әрекетті төмендегі суреттерден таңдап, ой бөлісіңдер. Жазу дәптерлеріне үлгі жазып беремін.

Балалар кітаптағы қай іс әрекетті сендер көбірек орындайсыңдар?Әрине дене жаттығуын үнемі жасаймыз.

 

 

 

Оқушылар суреттен қай іс әрекет дұрыс екенін анықтайды?

Әр суретке қарап өз ойларын толық жеткізеді?

 

 

 

 

 

 

Дәптерге жазылған әріп үлгілерін  жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазу дәптері,

 

 

Сабақтың соңы

3минут

 

 

Кері байланыс.

Балалар мына сөздерді буынға шапалақтай арқылы бөліп,неше буын ,неше дауысты дыбыс барын анықтаймыз?

Кі-тап,ба-ла-лар,мек-теп

1.Әріптерді таниды ,сөз құрай алады .

2.Суретпен жұмыс жасай алады.

3.Жазу үлгілерін жазалады.

Оқушылар шапалақтау арқылы буынға бөліп,неше буыннан тұратынын анықтайды?


 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

 

 

 

205 0
Турарова Алма Нурмухаметовна Тұрсабеков атындағы орта мектеп- бақшасының бастауыш сынып мұғалімі № 001809
Оставить комментарий

Подтвердите что вы не робот - [] *: