Пән: жаратылыстану Мектеп: №168 мектеп-гимназия 2-бөлім:Табиғат:Жануарлар Мұғалімнің аты-жөні: Тоқтарғали А.Т Күні: Қатысқандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Жабайы және үй жануарлары |
Осы сабақтақолжеткізілетін | 1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;
|
Сабақ мақсаттары |
Көптеген оқушылар: үй жануарларын қалай күту керектігін айта алады; Кейбір оқушылар: жабайы және үй жануарларының айырмашылығын айтады;
|
Бағалау критерийлері | Білімалушы Жабайыжануарлардыжәнеүйжануарларын атайды. Жануарлардыжабайыжәнеүйжануарларына топтайды. |
Тілдік мақсаттар | Академиялық тілді пайдалана отырып, жануарлардың негізгі белгілерін тұжырымдап түсіндіреді
|
Құндылықтарды дарыту | «Мәңгілік ел» негізі бойынша оқушыларды Отансүйгіштікке тәрбиелеу және жануралардың ұқсастығын анықтап,оларға қамқорлық жасауға тәрбиелеу. |
|
|
Пән аралық байланыстар | Дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары |
|
Бастапқы білім | Кейбір жануарларды атай алады. Үй жануарларын күтуді біледі.
|
Сабақ барысы
Сабақтың | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | Сілтеме |
Сабақтың басы 3 минут
4 минут
15 мин
4 мин
3 мин
6 мин
3 мин | 1. Ұйымдастыру 1.оқушылармен сәлемдесу; 2.сыныпқа жағымды ахуал туғызу; 3. Топқа бөлу (түстерге қарай
(ҮТ) Жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылығын әңгімелеу.
Бағалау (смайлик арқылы)
Тыңдалым
Оқулықтағы 24 бет «Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы»
« Ой қозғау» әдісі Дискриптор: Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін табады.
Оқулықпен жұмыс
Оқушылар өз ойларын айтады.
Жазылым (ӨЖ) Дискриптор:Оқушылар жұмыс дәптердегі 16 беттегі 1 – тапсырманы орындайды.
Сергіту сәті
Оқушылар бейнекөрсетілімнен жануарлар қозғалысын қайталайды.
(ТЖ) 4К моделі «Ойлан- жұптас – талқыла» әдісі Дискриптор: Берілген топтық тапсырмаларды топпен орындайды. 1- топ
2- топ
3- топ
4- топ
Тыңдалым Қызықты мәлімет: https://youtu.be/ZyaXvOMbJeQ
«Кім тапқыр» әдісі Дискриптор: Оқушылар берілген суреттерді тиісті Ұяшықтарға апарады.
Кері байланыс
Оқушылар сабақты түсінгеніне байланысты қолындағы гүлді смайликті тиісті жерге жапсырады.
Үйге тапсырма Жұмыс дәптердегі 17 беттегі 2- тапсырма орындау
Саралау Тапсырма:
|
Смайлик
Суреттер
Фото түсірілім. Үй жануарлардың ойыншықтары
Жұмыс дәптер
Интербелсенді тақта
суреттер
Видеокөрсетілім
Суреттер
Жапсырма қағаздар |
|