Түркістан облысы. Мақтаарал ауданы. Азаттық ауылы. Мектеп: «№41 ЖОМ» КММ Пәні: Математика. Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 бөлім Мұғалімнің аты-жөні: Назарова Жумагуль Серикбаевна Заттарды санау. Сандар мен цифрлар( ортақ тақырып) Сынып: 1 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы: | Заттарды санау |
Оқу мақсаттары: | 1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау 1.5.2.1 цифрды саннан ажырата алу, біртаңбалы сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелеу: сандық түзуде, нүктелердің, таяқшалардың жиынтығы түрінде және т.бжәне сан сәулесіндекөрнекі кескіндеу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Заттарды санау барысында сандарды таниды және атайды. Цифрды саннан ажыратады. Көбі: Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырады Сандарды таяқшалардың жиынтығы ретінде көрсетеді. Кейбір оқушылар: Сыныптық бөлмені зерттеп, ондағы заттардың санын анықтайды және осы санды сандық түзуде белгілейді. |
Бағалау критерийлері | Заттың санын анықтау үшін заттарды санайды. Цифрды саннан ажыратады. |
Тілдік мақсаттар | Қанша? Сан. Цифр |
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану,сауат ашу. |
АКТ қолдану дағдылары | Видео ай мектеп |
Алдыңғы білім | Балабақшадағы 1-10-ға дейін санай алатын білімі бар. |
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5- мин.
| (Ұ). Зейінін сабаққа аудару. Шаттық шеңбер
Бақыт толы шеңберге, Шаттық толы шеңберге. Қол ұстасып келдік біз, Жан достармыз енді біз.
Тапсырма №1. «Тамшы» әдісі. Ширату жаттығуы. — Терезенің жанында қанша бала отыр? — Сенің алдыңда қанша бала отыр? — Сенің артыңда қанша бала отыр? — Сыныпта сенімен бірге қанша бала бар? — Ал, мұғаліммен бірге ше? -Бүгінгі сабағымыз не жайлы болады деп ойлайсыңдар? Сұрақ арқылы жаңа тақырыпқа болжам жасау. |
«Тамшы» әдісі |
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы 20- мин.
5 мин
| Тапсырма №2 «Шығарып көр» әдісі. Белсенді оқу әдістері. Мақсаты: Заттарды санау дағдысын қалыптастыру. (Ж) Суреттегі оқу құралдарын сана. Жауаптарыңды жұбыңмен талқыла. Жауабы: дәптер — 3 дана, альбом — 1 дана, кітап — 5 дана, түрлі түсті қарындаш — 10 дана.
(Ұ) Тапсырма №3 «Жеміс ағашы» әдісі. Саралаудың топтау тәсілі. А.Жеміс ағашында қанша қызыл, сары, жасыл алмалар бар?Санын анықта. В. Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырып сыз. Сандарды оқы. С.Барлық алманың санын қосу таңбасын қолданып анықтайды.
3 * 4 Дескриптор: 1. Алмаларды түстеріне қарай санайды. 2. Суреттерді сандармен сәйкестендіріп сызады. 3.Барлық алманың санын таңбасы арқылы анықтайды.
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі (бірін-бірі бағалайды)
Саралаудың топтау тәсілі. (Т)Тапсырма 4.«Жоғалған сандар» әдісі арқылы жаңа білімі бағаланады.Сандық сәуледе жоғалған сандарды сыныптық бөлмені зерттеп, ондағы заттардың санын анықтап, сандық түзуде белгіле.
Дескриптор: - заттардың санына сәйкес цифрды белгілейді; - сандарды дұрыс оқиды.
Кері байланыс: графикалық бағалау
(Ө). Тапсырма №4 «Өзіңді тексер» әдісі арқылы Қаншалықты бүгінгі сабақты меңгергені бағаланады. Үлкен және кіші терезе көздерін санап, бос торкөздерге жаз. Сандарды салыстыр.
Дескриптор: - Үлкен терезенің санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - Кіші терезенің санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - Сандарды салыстырады.
Кері байланыс: «Бағалау кестесі» |
|
Сабақтың соңы 10-мин. |
|
Ықшам сабақ. |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы: |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |